Warsztaty adwentowe w DŚDS

Rozpoczął się czas adwentu, i tym samym okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. W naszym ośrodku zorganizowaliśmy „warsztaty adwentowe” na których stworzyliśmy wspólny wieniec adwentowy i zapaliliśmy pierwszą świece. Każdy z uczestników „adwentowych warsztatów” poznał historie wieńca adwentowego, pomagał w tworzeniu tradycyjnego wianuszka z gałązek i miał szansę stworzyć swoją papierowo-bibułową dekorację. Przypominamy również, że już jutro będzie można nabyć dekoracje świąteczne wykonane w naszym DŚDS na Radzyńskim Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

Gazetka DŚDS "SŁONECZKO"

Zachęcamy do zapoznania się z gazetką DŚDS „SŁONECZKO.  Powstaje w pracowni komputerowej. Podopieczni piszą i redagują artykuły w ramach zajęć. W gazetce mogą Państwo przeczytać relacje z wydarzeń, w których społeczność ośrodka bierze udział, informacje z życia w naszym Domu, przepisy, autorskie kolorowanki oraz różne ciekawostki. Życzymy przyjemnego czytania. Kliknij tutaj:<<GAZETKA>>

Lubelska Motylarnia z mobilnym Laboratorium Przyrodnika w DŚDS

Dziś nasz ośrodek zamienił się w magiczne miejsce wypełnione kolorowymi pięknymi motylami. Przyjechali do nas przedstawiciele Lubelskiej Motylarnii z mobilnym Laboratorium Przyrodnika 🦋🦋🐛🐛🙂 oraz swoimi motylami egzotycznymi. Edukatorzy opowiadali o tych pięknych stworzeniach, a nasi podopieczni mieli szansę poznać je z bliska, oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych. Każdy wyszedł z własnoręcznie stworzoną przez siebie pamiątką 🦋 Uczestnicy zajęć nie tylko słuchali ale także doświadczali, dotykali, oraz brali czynny udział w zajęciach! 🐛🐛🦋 Kolejny udany dzień zapisujemy na kartach naszej „księgi wspomnień”.

Słodkie warsztaty piernikowe w DŚDS

Dziś zakończyliśmy dwudniowe pachnące, piernikowe warsztaty. Nasi podopieczni poznali historię pierniczków oraz przepis na te idealne korzenne ciasteczka. Obserwowali proces powstawania ciasta, następnie samodzielnie, wygniatali i wycinali słodkości za pomocą różnorodnych wykrojników. Po upieczeniu niesamowity zapach unosił się w całym naszym ośrodku. Dziś uczestnicy zajęć dekorowali pierniczki, według własnego uznania, kolorowym lukrem i bakaliami. W trakcie spotkania podopieczni odpowiadali na zagadki i uczestniczyli w konkursie związanym z korzennym przysmakiem. Dzięki SM Spomlek mogliśmy obdarować zwycięzców konkursu przydatnymi gadżetami za co serdecznie dziękujemy. Powoli wkraczamy w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia i tym samy rozpoczynamy cykl warsztatów i zajęć świątecznych.  

Zabawa andrzejkowa...

Dziś w naszym DŚDS odbyła się zabawa andrzejkowa, były tańce, śpiewy, śmiechy, żarty, wróżby oraz słodki poczęstunek!!! Spędziliśmy bardzo udany dzień. 😍🥰