Gazetka DŚDS "SŁONECZKO"

Zachęcamy do zapoznania się z gazetką DŚDS „SŁONECZKO.  Powstaje w pracowni komputerowej. Podopieczni piszą i redagują artykuły w ramach zajęć. W gazetce mogą Państwo przeczytać relacje z wydarzeń, w których społeczność ośrodka bierze udział, informacje z życia w naszym Domu, przepisy, autorskie kolorowanki oraz różne ciekawostki. Życzymy przyjemnego czytania. Kliknij tutaj:<<GAZETKA>>

"Dla każdego z Nas wirus Covid-19 był ogromnym zaskoczeniem. Nikt nie spodziewał się, że tak będzie wyglądała wiosna 2020. Nasze plany i założenia musieliśmy przełożyć. Zajęcia prowadzone stacjonarnie w DŚDS zostały zawieszone. Rozmowy prowadziliśmy poprzez telefony, video-rozmowy, oraz media społecznościowe. Uczestniczyliśmy w zajęciach terapeutycznych online. Nasza redakcja pracowała w domach, jednak podjęliśmy decyzję, że nie wydamy w tym okresie gazetki ponieważ nikt nie chciał powielać tematu, który opanował wszystkie media. Kiedy sytuacja została opanowana mogliśmy wrócić do zajęć w murach ośrodka, pamiętamy o zachowywaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Wróciliśmy i tworzymy dla Was."

Prace w "ogrodzie"...

W Dziennym Środowiskowym Domu Samopomocy mamy pasjonatów, kwiatów i ogrodów. Prowadzimy zajęcia z HORTITERAPII oraz FLORYSTYCZNE, planujemy stworzenie OGRODU SENSORYCZNEGO. W ramach terapii, trwały prace nad zmianą wyglądu otaczającego nasz budynek terenu. Na pracowni stolarskiej powstał kwietnik z palety, w którym posadzono kwiaty sezonowe, ozdobił on tym samym jedną z zewnętrznych ścian  naszego ośrodka. Przed wejściem wyrosła kolorowa wyspa, dzięki pomalowanym kamieniom oraz posadzonym tam krzewom i trawom ozdobnym.

View the embedded image gallery online at:
http://dsds-radzyn.pl/aktualnosci.html#sigFreeId30d20ce677

POMAGAMY!!! #GaszynChallenge

Kiedy zostaliśmy nominowani do #GaszynChallenge przez Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych WTZ, w naszym DŚDS wybuchła ogromna radość, to wszystko dlatego, że uwielbiamy pomagać i brać udział w akcjach charytatywnych.  Zadanie było proste, musieliśmy wykonać 10 pompek lub 10 przysiadów, nagrać film i umieścić go na  naszej stronie facebook'owej.
Jeśli nominowani nie wykonają̨ zadania wpłacają̨ 10zł, jeśli wykonają̨ to 5zł na wybrane konto. Nasze nagranie jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=igPNHN_l_rY

Do zadania nominowaliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy w Anielinie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Białe Podlaskiej

Zbiórka dla Tosi:
Drużyna Tosi, województwo pomorskie, małopolskie i lubelskie!
https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosia
Zbiórka dla Kajtka
Drużyna Kajtka, województwo zachodnio-pomorskie i lubelskie!
https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengekajtek
Czas na wykonanie zadania to 48h.

 

Zajęcia fotograficzne

Zajęcia fotograficzne od dawna goszczą w naszym Dziennym Środowiskowym Domy Samopomocy, organizowane są w budynku lub w plenerze. Uczestnicy biorą aparaty, ucząc się, poprawnego operowania światłem, wybierania odpowiednich obiektów i perspektyw do stworzenia fotografii. Stworzone prace służą nam do kolejnych etapów terapii. W związku, z ogłoszonym konkursem „PIĘKNA GMINA NASZA CAŁA”, organizowanym przez Wójta Gminy Radzyń Podlaski, ruszyliśmy w teren, aby stworzyć prace promujące nasz region. Pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa i odpowiednich odległościach nawet na świeżym powietrzu. Oto kilka zdjęć naszych fotografów:

View the embedded image gallery online at:
http://dsds-radzyn.pl/aktualnosci.html#sigFreeId5864231fba