Siłownia oraz stół do tenisa na świeżym powietrzu z inicjatywy DŚDS

Z przyjemnością informujemy, iż z inicjatywy Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu Podlaskim powstała siłownia oraz stół do tenisa na świeżym powietrzu. Dziś nasi podopieczni po raz pierwszy korzystali z urządzeń,  nabywali wiedzę z zakresu bezpiecznego użytkowania, grali oraz uczestniczyli w zajęciach artystycznych na świeżym powietrzu. Fundusze na stworzenie wyjątkowego miejsca do aktywności fizycznej, ośrodek pozyskał z projektu PFRON "MODUŁ V - POMOC OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM POSZKODOWANYM W WYNIKU ŻYWIOŁÓW LUB Z TYTUŁY KRYZYSÓW WYWOŁANYCH CHOROBAMI ZAKAŹNYMI".

Ruch to zdrowie, dlatego zachęcamy wszystkich do aktywności i sportu, tym samym prosimy o dbanie i odpowiednie korzystanie w urządzeń, aby jak najdłużej mogły nam służyć!!!

DŚDS nie bierze odpowiedzialności za wypadki i urazy powstałe na skutek korzystania z zewnętrznej siłowni oraz stołu do tenisa.

Zwykłe/niezwykłe dni w DŚDS

W DŚDS każdego dnia, odbywają się zajęcia i treningi na pracowniach tematycznych często wychodzimy z pracowni i organizujemy wspólne/integracyjne, bądź plenerowe warsztaty.
Nasz ośrodek każdego dnia, stara się budować odpowiednie postawy oraz umiejętności społeczne wśród uczestników zajęć DŚDS. Jesteśmy dumni, że wśród naszych podopiecznych mamy wolontariuszy PCK Jarka oraz Marcina, którzy uczestniczą w różnych zbiórkach charytatywnych, kwestach oraz przekazywaniu darów. W poniedziałek propagując życzliwość, postanowili obdarować całą społeczność DŚDS lizakami. Co dostali w zamian? Otrzymali ponad 40 uśmiechów, oraz bezinteresowne poczucie sprawiania innym radości. Gratulację Panowie!!! Piękna postawa oraz gest wprowadziły całą społeczność w niesamowitą atmosferę. Tego dnia świętowaliśmy również imieniny Pani Stanisławy, która ugościła wszystkich słodkim poczęstunkiem. Pani Stasiu wszystkiego dobrego😊😊😊 Dodatkowo została wręczona zaległa nagroda za nazwę dla naszego drzewa "Euforia", którą otrzymał Arkadiusz. Gratulację!!! 
Przed Świętami Wielkanocnymi nasi podopieczni wzięli udział w konkursie plastycznym, którego zostali laureatami. Cieszymy się i dziękujemy za docenienie efektów pracy twórczej podopiecznych DŚDS w Radzyniu Podlaskim. Wszystkie prace biorące udział w konkursie zorganizowanym przez ŚDS w Sławatyczach można obejrzeć poniżej:) (20+) Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławatyczach | Facebook
Czwartek w naszym ośrodku rozpoczął się bardzo intensywnie od ćwiczeń i wspólnego aerobiku zorganizowanego z inicjatywy Rady Podopiecznych DŚDS na świeżym powietrzu. Podczas spotkania to podopieczni proponowali ćwiczenia, oraz prezentowali ruchy całej grupie w rytm muzyki. Dodatkowo skorzystaliśmy z wyjątkowego zaproszenia i uczestniczyliśmy w Gali Talentów zorganizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Z. Sękowskiej w Radzyniu Podl. Dziękujemy za zaproszenie i cudownie spędzony czas:)
W piątek podopieczni naszego ośrodka brali udział w plenerowych zajęciach fotograficznych. Podziwiając piękno przyrody uwieczniali krajobrazy na zdjęciach, które wyślemy na konkurs "Gmina Radzyń Podl. w obiektywie" organizowany przez fundację "My Słowianie".
 
 

Wizyta w Nadleśnictwie Radzyń Podlaski

Ostatnio nasi podopieczni wzięli udział w wyjątkowej lekcji przyrody, odwiedzając Nadleśnictwo w Radzyniu Podlaskim. Podopieczni DŚDS mieli szansę uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych, korzystać ze ścieżki sensorycznej oraz poznać specyfikę zawodu leśniczego.

Lasy, rośliny, drzewa oraz natura są bardzo ważne w procesie rehabilitacji i rewalidacji osób z niepełnosprawnościami, dlatego składamy wyrazy uznania i wdzięczności za pracę Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim i dbania o przyrodę. Dziękujemy za niesamowitą lekcję, ciepłe przyjęcie oraz cudowne wspomnienia. 

Gazetka DŚDS "SŁONECZKO"

Zachęcamy do zapoznania się z gazetką DŚDS „SŁONECZKO.  Powstaje w pracowni komputerowej. Podopieczni piszą i redagują artykuły w ramach zajęć. W gazetce mogą Państwo przeczytać relacje z wydarzeń, w których społeczność ośrodka bierze udział, informacje z życia w naszym Domu, przepisy, autorskie kolorowanki oraz różne ciekawostki. Życzymy przyjemnego czytania. Kliknij tutaj:<<GAZETKA>>