Na zawsze w naszych sercach...

Z przykrością informujemy, że zmarła nasza podopieczna Zofia. Będzie nam brakowało wspólnych rozmów, spotkań i obecności. Na zawsze pozostanie w pamięci i sercach podopiecznych oraz personelu DŚDS. Msza Święta żałobna odbędzie się dnia 23.10.2021r. w Kościele Św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim o godz.11.00😢
Może być zdjęciem przedstawiającym świeca i tekst „„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej"”
 
 
 

Warsztaty "Jesienne kwiaty"

Naszą jesienną tradycją stało się robienie kwiatów z liści. Wczoraj nasi podopieczni podczas spaceru zbierali materiały i przygotowywali je do dzisiejszych zajęć. Dziś spotkaliśmy się przy wspólnym stole i robiliśmy kolorowe dekoracje. Te piękne kwiaty posłużą nam do tworzenia kompozycji florystycznych w przyszłym tygodniu.

Zajęcia florystyczne w DŚDS

Zajęcia florystyczne to świetna zabawa dla każdego. Można na nich poczuć się jak prawdziwy florysta, oderwać od rzeczywistości dnia codziennego, pobudzić wyobraźnię i stworzyć coś swojego co poprawia samopoczucie i buduje pewność siebie. W ostatnich dniach pracownia plastyczna w naszym Dziennym Środowiskowym Domu Samopomocy zachwycała kolorami kwiatów. Podopieczni z zaangażowaniem tworzyli kompozycję z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych.
Efekty pracy będzie można nabyć w najbliższą niedzielę 24.10.2021r. przy Kościele Św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim od godz. 8.30

Dyniowe warsztaty...

Dziś zakończyliśmy cykl warsztatów, których tematem przewodnim była dynia. Przez parę dni prowadziliśmy zajęcia manualne, z zakresu integracji sensorycznej, ruchowe, edukacyjne i kulinarne. Nasi podopieczni nie tylko usprawniali swoją motorykę, ale również poznali przepis na zupę dyniową i ciasto z dyni. Stworzyli śmieszne warzywne lampiony, które ozdobiły nasze pracownie. To jesienne warzywo również królowało podczas posiłków w DŚDS przez kilka dni. Dziękujemy naszym podopiecznym i ich rodzicom za dostarczenie dyń. Dzięki Państwa wparciu mogliśmy zorganizowani „dyniowe warsztaty”. 

Sezon na dynie...

W tym tygodniu rozpoczęliśmy sezon dyniowy, a jak sezon dyniowy to u nas zajęcia sensoryczne z dynią w roli głównej