Zwiedzanie świata ubogaca!

Nasza przerwa wakacyjna szybko minęła. Jesteśmy już z powrotem :) I dalej razem zwiedzamy nasz kraj. Tym razem na naszej mapie podróży: Wola Okrzejska i Wola Gułowska.

Zatem zacznijmy od początku. Rankiem 16 sierpnia wyruszyliśmy zobaczyć rodzinną miejscowość i miejsce narodzin Henryka Sienkiewicza, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905, jednego z najwybitniejszych polskich powieściopisarzy. W Woli Okrzejskiej w pięknie odrestaurowanym dworku, gdzie urodził się Sienkiewicz, aktualnie znajduje się muzeum. Mieliśmy tam okazję obejrzeć pamiątki związane z życiem i twórczością pisarza, jak również strojów i rekwizytów z filmów na podstawie jego powieści. Wszyscy chętni mogli sobie zrobić zdjęcie z prawdziwym tronie Nerona.

Wśród rzeźb przedstawiających postaci z powieści sienkiewiczowskich odbył się nasz mini plener malarski. Później posililiśmy się przy ognisku i ruszyliśmy dalej. Kolejny punkt – Muzeum Kleeberczyków w Woli Gułowskiej. Muzeum poświęcone ostatniej bitwie kampanii 1939 roku. Ponieważ muzeum poza tradycyjnymi eksponatami pochodzącymi z dawnych czasów korzysta z możliwości multimedialnych. Dzięki temu mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale również usłyszeć i poczuć rok '39 .

Będąc w Woli Gułowskiej nie mogliśmy pominąć Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września. Dodatkową atrakcją dla turystów są podziemia sanktuarium ze źródełkiem.