Pracownia plastyczna

Pracownia plastyczna jest miejscem, w którym uczestnicy mogą rozwijać, a także odkrywać swoje umiejętności i zdolności plastyczne. Staramy się by prace były dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb podopiecznych.
Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne materiały i techniki plastyczne: kolorowanie kredkami, malowanie farbami, wyklejanie masami plastycznymi, tworzenie dekoracji z bibuły czy krepy, malowanie na szkle, płótnie, drewnie, tworzenie techniką decupage oraz patchwork . Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia podczas których wykonywane są prace z papierowej wikliny oraz grupowe warsztaty florystyczne i tematyczne organizowane przed różnymi świętami. Czasem uczymy się szyć, cerować, tworzyć materiałowe dekoracje czy poduszki. To właśnie tu tworzone są prace na kiermasze wielkanocne i bożonarodzeniowe. Powiem Państwu taką ciekawostkę. Jest to największe pomieszczenie w tym budynku, dlatego też właśnie to miejsce jest miejscem spotkań całej społeczności ośrodka, organizacji dyskotek, zabaw integracyjnych. Czasem nawet pracownia plastyczna zamienia się w sale kinową

Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy stworzył również PRACOWNIE STOLARSKO-TECHNICZNĄ mieszczącą się w oddzielnym budynku. 

Zajęcia prowadzone w pracowni stolarskiej mają na celu zainteresowanie uczestników technikami obróbki drewna takimi jak:

- wypalanie,

- wykonywanie  ramek,

- podobrazi,

- przedmiotów ze sklejki,

- kompozycji ściennych oraz stojących z elementami drewna.

- dekorowanie oraz malowanie elementów drewnianych za pomocą farb i lakierów.

Powstają wytwory użyteczności dekoracyjnej jak i prace użyteczności funkcjonalnej. Uczestnicy tej pracowni posługują się niektórymi elektronarzędziami niezbędnymi do obróbki drewna (wiertarki, wkrętarki, wyrzynarki, lutownice, wypalarki).