Spotkanie z Małgorzatą Pietralską

Rozpoczęliśmy cykl spotkań z „Ciekawymi osobami” dzięki wsparciu i pomocy Pani Marii Zegar, za co serdecznie dziękujemy. Po raz kolejny gościliśmy w naszych progach Panią Małgorzatę Pietralską, która umilała nam czas swoim pięknym głosem, prowadziła warsztaty muzyczne oraz zachwyciła talentem i osobowością. Dziękujemy za piękna „przygodę” muzyczną i niesamowity pokaz umiejętności wokalnych.
Dziękujemy!!!To był wspaniały muzyczny czas dla całej społeczności DŚDS. 😍😍😍😍😍

Dla zakochanych, kochających i nie tylko...

Dziś z okazji WALENTYNEK grupa uczestników, oraz Rada Podopiecznych DŚDS przygotowała występ, podczas którego mieliśmy okazje wysłuchać wiersze i piosenki o miłości. Podziwialiśmy talenty recytatorskie i wokalne. Nie zabrakło wzruszeń, owacji i oklasków. Na pracowni plastycznej powstały walentynki z papierowej wikliny, które będą wspaniałym upominkiem dla bliskich. Spędziliśmy kolejny piękny dzień.😍😍😍😍Życzymy dużo miłości i życzliwości.😍😍
 
 

"Dzień Pizzy" w DŚDS

Nasza społeczność nie mogła odmówić sobie odpowiedniego uczczenia "Dnia Pizzy". W piątek uczestnicy zajęć wzięli udział w treningu kulinarnym i stworzyli pyszne, pachnące "placki". Obecni poznali również ciekawostki i informacje dotyczące pizzy, uczyli się tworzyć ciasto i dyskutowali na temat najlepszych składników. Tego dnia każdy posmakował i zobaczył efekty własnej pracy. Nie liczył się kształt krojonych składników ani forma pizzy, ale to, że powstała własnoręcznie, a uczestnicy zajęć mieli okazję doskonalić umiejętności praktyczne i kulinarne. Było pysznie!!!

Ostatnia zabawa taneczna przed Wielkim Postem

Taniec, śpiew i zabawa często gości w naszych progach. Uczestnicy zajęć DŚDS, bardzo lubią taką formę integracji i spędzania wspólnie czasu. Na prośbę społeczności ośrodka, zorganizowaliśmy ostatnią zabawę taneczną przed Wielkim Postem. To był pełen pozytywnych emocji dzień.

7 urodziny gazetki DŚDS "SŁONECZKO"

Dziś swoje 7 urodziny świętuje nasza gazetka „Słoneczko”, a jej powstanie uczcili redaktorzy przy kawie, herbacie i słodkościach. Był to czas pełen anegdot z powstawania gazetki, wspomnień, rozmów, oraz snucia dalszych planów. Nasze "Słoneczko", powstaje w ramach zajęć pracowni komputerowej. Podopieczni DŚDS piszą i redagują artykuły w ramach terapii zajęciowej. W gazetce mogą Państwo przeczytać relacje z wydarzeń, w których społeczność ośrodka bierze udział, informacje z życia w naszym Domu, przepisy, autorskie teksty, oraz różne ciekawostki ze świata. Głównymi celami tego typu zajęcia jest: wzbogacanie wiedzy naszych uczestników, angażowanie ich w życie ośrodka, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, podwyższanie poczucia własnej wartości poprzez obserwowanie efektów pracy własnej, zdobywanie przez podopiecznych DŚDS umiejętności praktycznych z zakresu obsługi sprzętów multimedialnych oraz programów komputerowych. Nasi uczestnicy, pracując w grupie, uczą się współdziałania, ujawniają swoje zainteresowania i talenty, określają swoje mocne strony, rozwijają poczucie solidarności społecznej, doskonalą kompetencje społeczne, poznają zasady skutecznej dyskusji oraz uczą się uwzględniać odmienny punkt widzenia. Podczas spotkań całej grupy redakcyjnej otrzymują wsparcie w trudnościach.
Zachęcamy do czytania naszego "Słoneczka", które jest dostępne na naszej stronie internetowej www.dsds-radzyn.pl