Budynek DŚDS

Budynek DŚDS zyskał nowy, odświeżony wygląd. Radzyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa w ostatnim czasie wykonała remont naszego ośrodka. Dzięki temu mamy odświeżone ściany, na których zjawiskowo prezentują się efekty pracy uczestników zajęć DŚDS, zdjęcia z sesji fotograficznych oraz dyplomy. Korytarze stały się jaśniejsze i przytulniejsze, a budynek z zewnątrz przyciąga wzrok estetycznym wyglądem. Serdecznie Dziękujemy Radzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za staranną pracę oraz bardzo szybką realizację.

Turniej Tenisa Stołowego

Zawodnicy DŚDS przygotowują się i trenują do Turnieju Tenisa Stołowego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami uczęszczających do placówek społecznych z terenu Powiatu Radzyńskiego oraz sąsiadujących Powiatów Województwa Lubelskiego. Wydarzenie organizowanego jest przez Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim oraz Stowarzyszenie Zwykłe „Pomoc” działające na rzecz naszego ośrodka. Nad rozgrywkami i przebiegiem wydarzenia czuwał będzie MOSiR. Już 21.05.2026 r. sportowe emocje, na które czekamy z niecierpliwością. 
Karta zgłoszeniowa oraz regulamin został przesłany do placówek społecznych dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami pocztą elektroniczną. 

Z życia naszego DŚDS

Dnia 16.04.2026r. społeczność naszego ośrodka odwiedziła galerię "PATIO"i miała przyjemność zobaczyć wystawę „Potłuczona” Sylwii Iwaniuk, która jest jedyną w Polsce artystką posługującą się techniką” tłuczonego szkła". Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Młynarczykowi za serdeczne przyjęcie, życzliwość, oprowadzenie po wystawię, przekazanie mnóstwa inspirujących informacji oraz wprowadzenie w wyjątkowy świat sztuki.

Hortiterapia DŚDS

Uczestnicy zajęć DŚDS chętnie angażują się w pracę przy pielęgnacji ogrodu oraz kwiatów. Jesienią społeczność naszego Domu zasadziła cebulki tulipanów, które dziś cieszą wszystkich swoim wyglądem. Pogoda sprzyja również pracy przy obcinaniu, grabieniu i innych aktywnościach w ośrodkowym ogrodzie, które pozytywnie wpływają na zmniejszanie napięcia emocjonalnego.

Spotkanie z funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim

Dziś społeczność naszego ośrodka miała przyjemność gościć funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim asp. szt. Piotra Woszczaka i uczestniczyć w spotkaniu poświęconym zasadom bezpieczeństwa w codziennym życiu, które miało charakter profilaktyczny. Podczas prelekcji omówiono najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu, portali społecznościowych, procedury zgłaszania przestępstw. Społeczność miała możliwość poznać zagadnienia dotyczące hejtu oraz różnych oszustw. Nie zabrakło również przypomnienia informacji dotyczących poruszania się po drogach, korzystania z różnych środków lokomocji, zasad obowiązujących pieszych, rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg, motocykli i samochodów. Serdecznie dziękujemy za wizytę, była to bardzo cenna lekcja potrzebna każdemu obywatelowi. .

Dziękujemy !!!

Każdego dnia na naszej pracowni kulinarnej odbywają się zajęcia, podczas których uczestnicy uczą się przygotowywać proste potrawy oraz doskonalą umiejętności niezbędne do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa domowego, kształtowanie umiejętności oszczędnego gospodarowania żywnością oraz planowania wydatków. Nabywają wiedzę teoretyczną oraz praktyczną dotyczącą zdrowego trybu życia.
Z pracowni kulinarnej wychodzą każdego dnia pyszne potrawy, które cieszą podniebienia naszych uczestników.
Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wspierają naszą działalność i dostarczają produkty, które wykorzystujemy podczas treningów.
Serdecznie dziękujemy Państwu Adamskim, Panu Bącikowi, Państwu Tchórzewskim, Pani Zegar, Państwu Bednarzewskim, Państwu Gregorczukom, Państwu Guz, Państwu Kap, Państwu Karpińskim, Pani Sposób, Państwu Wagner, Państwu Kierych, Państwu Kozieł, Państwu Kwasek, Pani Łukasik, Państwu Mućko, Państwu Oworuszko, Pani Szydłowskiej.
Jeśli mieliby Państwo ochotę podzielić się z nami produktami spożywczymi lub innymi rzeczami, które moglibyśmy wykorzystać podczas zajęć będziemy wdzięczni i obdarujemy wszystkich serdecznymi uśmiechami.