Gazetka DŚDS "SŁONECZKO"

Zachęcamy do zapoznania się z gazetką DŚDS „SŁONECZKO.  Powstaje w pracowni komputerowej. Podopieczni piszą i redagują artykuły w ramach zajęć. W gazetce mogą Państwo przeczytać relacje z wydarzeń, w których społeczność ośrodka bierze udział, informacje z życia w naszym Domu, przepisy, autorskie teksty oraz różne ciekawostki. Życzymy przyjemnego czytania. Kliknij tutaj:<<GAZETKA>>

„Z niepełnosprawnością przez Radzyń Podlaski”

Uczestnicy DŚDS rozpoczęli cykl warsztatów fotograficznych „Z niepełnosprawnością przez Radzyń Podlaski” realizowanych w ramach zajęć pracowni komputerowej oraz rehabilitacyjnej DŚDS w Radzyniu Podlaskim z okazji 555-lecia otrzymania praw miejskich przez nasze miasto. Podczas zajęć plenerowych oraz na terenie ośrodka realizowane są cele i założenia takie jak:
- rozwijanie zainteresowań i umiejętności z zakresu tworzenia zdjęć,
- aktywizacja osób z niepełnosprawnością,
- doskonalenie i nauka obsługi aparatów fotograficznych,
- niwelowaniem napięć emocjonalnych oraz radzenie sobie z trudnościami życia codziennego,
- nauka aktywnego spędzania czasu wolnego,
- rehabilitacja osób z niepełnosprawnościami- usprawnianie ruchowe podczas aktywności na świeżym powietrzu,
- nabywanie umiejętności poruszania się po Radzyniu Podlaskim - poznawanie topografii miasta,
- doskonalenie umiejętności korzystania z ruchu drogowego,
- nauka wykorzystania smartfonów i ich aplikacji do tworzenia zdjęć,
- nabywanie umiejętności korzystania z dostępnych programów do obróbki i retuszu zdjęć,
- budowanie poczucia własnej wartości dzięki obserwacji efektów pracy własnej oraz pozowaniu przed obiektywem,
- nabywanie przydatnej wiedzy praktycznej,
- budowanie potrzeby zdobywania wiedzy historycznej oraz uwiecznianie obiektów kultury lokalnej na fotografiach,
- rozwijanie poczucia solidarności społecznej,
- doświadczanie poczucia skuteczności współdziałania oraz poznawanie zasady skutecznej dyskusji w celu akceptacji odmienności zdania,
- budowanie solidarności lokalnej ,
- poznawanie zasobów i dziedzictwa kultury oraz historii lokalnej.

Spotkanie przy grillu- zajęcia rekreacyjne i integracyjne

Za nami zajęcia rekreacyjne i integracyjne na świeżym powietrzu. Cała społeczność ośrodka spotkała się, by biesiadować, rozmawiać i spędzać wspólnie czas przy grillu. Dziękujemy rodzinom naszej podopiecznej Patrycji oraz podopiecznego Grzegorza, którzy w ostatnim czasie przekazali na rzecz ośrodka produkty spożywcze, dzięki którym na co dzień organizowana jest terapia kulinarna oraz zorganizowany został dzisiejszy grill. Pragniemy podziękować osobom, które nas wspierają i obdarowują swoimi ogromnymi sercami! Proszę pamiętać, że dobro zawsze wraca, a my z naszej strony przesyłamy ogromne uśmiechy i słowa wdzięczności! Dziękujemy!!! ❤️🧡💛💚💙💜🤎

 

Wizyta w Punkcie Informacji Turystycznej w Radzyniu Podlaskim

Dnia 05.05.2023r., odwiedziliśmy Punkt Informacji Turystycznej w Radzyniu Podlaskim. Społeczność naszego ośrodka miała okazję poznać funkcję i działalność punktu. Danego dnia obchodziliśmy również Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami, termin, który ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat problemów, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami oraz walkę z dyskryminacją. Jest nam niezmiernie miło, że właśnie tego dnia kolejne miejsce tak serdecznie nas przyjęło, dało możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności oraz obdarowało ogromem nowych przeżyć i doświadczeń. Dziękujemy!!!

 

Wizyta w Powiatowej Komendy Policji

21.04.2023r. uczestnicy DŚDS wybrali się na wycieczkę do Powiatowej Komendy w Radzyniu Podlaskim. Głównym celem wycieczki było poznanie pracy funkcjonariuszy, zwiedzenie budynku komendy oraz kształtowanie zasad właściwego zachowania się w miejscu publicznym. Przewodnikiem grupy był funkcjonariusz Pan asp Piotr Woszczak. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia pomieszczeń jednostki. Zobaczyli jak wygląda m. in. stanowisko kierowania, siłownia, sala odpraw czy pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica i prezentacja pracy psa służbowego. Możliwość obejrzenia z bliska pojazdów policyjnych była nie lada atrakcją. Serdecznie dziękujemy policjantom za poświęcony czas i miłe spotkanie.