„Proch i Stal. Uzbrojenie wojsk zaciężnych od XV do XVIII wieku”

Uczestnicy zajęć DŚDS odwiedziliśmy Pałac Potockich i obejrzeliśmy wystawy „Proch i Stal. Uzbrojenie wojsk zaciężnych od XV do XVIII wieku”. Na uczestników spotkania czekała unikalna kolekcja broni, zbroi oraz eksponatów przenosząca w czasy szlachetnych bitew i chwały polskich wojsk. Dziękujemy Panu Radosławowi Mazurowi za pełną pasji prelekcję i oprowadzenie po wystawie. Dziękujemy również Pani Aldonie Sadowskiej i Panu Danielowi Wertejukowi za ciepłe przyjęcie i życzliwość.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami z tej okazji postanowiliśmy stworzyć ulotki, które rozdawaliśmy radzyńskiej społeczności. Te niepozorne karteczki zawierały coś wyjątkowego, a mianowicie informacje o dzisiejszym dniu, oraz zachęcały do tworzenia mapy marzeń. Każdy ma jakieś marzenie do którego warto jest dążyć i my o tym dziś postanowiliśmy przypomnieć.💛💛💛
Celem naszej akcji było promowanie praw osób z niepełnosprawnościami oraz zwrócenie uwagi na obecności ich w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym. Obchody naszego dnia mają na celu również zwiększenie świadomości o korzyściach płynących z integracji osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia.💛💛💛
Dzień ten jest również okazją do refleksji nad potrzebą akceptacji i równego traktowania osób z niepełnosprawnościami. Warto podkreślić, że niepełnosprawność nie definiuje wartości człowieka, a jego siła charakteru i determinacja są kluczowe w osiąganiu sukcesów. Osoby z niepełnosprawnościami mają marzenia a zadaniem DŚDS jest pomagać je realizować.💛💛💛

Harmonogram na GRUDZIEŃ 2025

W naszym ośrodku oprócz codziennych zajęć na pracowniach tematycznych organizowane są różnego rodzaju wydarzenia. Przedstawiamy harmonogram na listopad.

Uwaga!!! Urodziny i imieniny osób z danego miesiąca będziemy świętować w styczniu 2026r.

Uwaga zmiana, dnia 08.12.2025r. Spotkanie DKK odbędzie się w DŚDS 

Koło Gospodyń Wiejskich „Bielanki” w DŚDS

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami i szykujemy wyjątkową akcję, ale zanim o tym opowiemy musimy wrócić do dnia wczorajszego. Ośrodek miał przyjemność gości Koło Gospodyń Wiejskich „Bielanki”. Przemiłe Panie przybliżyły uczestnikom spotkania tradycję lepienia pierogów. Odbyły się również zajęcia praktyczne. Bardzo dziękujemy za wizytę, poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Dziękujemy!
Społeczność ośrodka ubrała również choinkę to znak, że święta tuż, tuż.

Aktywna środa w DŚDS

Za nami bardzo aktywna środa. Społeczność naszego ośrodka, aby uczestniczy w różnych spotkaniach jednego dnia podzieliła się na mniejsze grupy i ruszyła w drogę. 💛💛💛
Pierwsza delegacja uczestników ośrodka reprezentowała nas podczas IV LISTOPADOWEGO PRZEGLĄDU KABARETOWEGO organizowanego przez POLSKIE TOWARZYSTWO WALKI Z KALECTWEM W KOCKU oraz WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ W KOCKU. Dziękujemy Agnieszce B. oraz Markowi Z. Za piękny występ oraz przestawienie kunsztu aktorskiego i kabaretowego na bardzo wysokim poziomie. Cieszymy się, że Wasz wkład pracy został wyróżniony i doceniony. Dziękujemy!!!
Kolejna grupa społeczności naszego ośrodka wyruszyła na spotkanie integracyjne organizowane przez ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W SOSNOWICY „ZIELONY ZAKĄTEK”. Uczestnicy spotkania bawili się w rytmach powszechnie lubianych utworów muzycznych, brali udział w zabawach oraz przygotowanych atrakcjach i wróżbach. Było to doskonała przestrzeń na zawieranie nowych znajomości, wymienianie się doświadczeniami oraz wspólną zabawę. Dziękujemy za zaproszenie, serdeczność i życzliwość oraz wspaniałą andrzejkową imprezę.
Ostatni grupa uczestników DŚDS brała udział w zajęciach z hortiterapii, tworząc wspaniałe kompozycje, które oprócz pięknej dekoracji stanowić będą sposób na radzenie sobie z trudnymi emocjami poprzez dbanie o rośliny w przestrzeni domowej.
Dziękujemy Wszystkim uczestnikom zajęć DŚDS to był wspaniały dzień.💛💛💛