Hortiterapia w DŚDS

Praca z roślinami daje dużo satysfakcji i ukojenia. Często podczas zajęć z uczestnikami wykorzystujemy kwiaty i dary ziemi, prowadząc hortiterapię. Aby nasz ogród wyglądał pięknie wiosną, społeczność DŚDS podczas warsztatów sadziła cebulki roślin. Na efekty namacalne pracy będziemy musieli trochę poczekać, choć najważniejsza wartość pojawiła się podczas wczorajszego spotkania i przyniosła mnóstwo pozytywnej energii. 

Aktywności społeczność DŚDS

Budynek naszego ośrodka przez ostatnie dni był zamknięty ze względu na „długi weekend” (10.11.2025r. wolny za 01.11.2025r.), ale społeczność DŚDS spędziła go bardzo aktywnie. Dnia 8.11.2025 r. w Radzyńskim Ośrodku Kultury zostało zorganizowane spotkanie „Znajdź spokój w naturze – zapoznaj się z hortiterapią” prowadzone przez terapeutów i wolontariuszy z DŚDS, w którym wzięli udział również rodziny naszych podopiecznych. Relacja z wydarzenia dostępna na stronie Radzyńskiego Ośrodka Kultury. 💛Link: Za nami wyjątkowy dzień w Radzyńskim Ośrodku Kultury! – ROK
Delegacji ośrodka nie mogło, zabraknąć na obchodach z okazji Dnia Niepodległości. Takie uroczystości to lekcja patriotyzmu, historii - także lokalnej, oraz budowanie wspólnoty, ważnej w tworzeniu lokalnej społeczności.💛
Fotorelacja autorstwa Tadeusza Kierycha. Dziękujemy za piękne zdjęcia💛

Skarby z pracowni stolarskiej

Przedstawiamy Państwu uczestnika naszych zajęć Kamila, oraz efekt jego pracy, wykonany podczas zajęć na pracowni stolarskiej. Pod okiem terapeuty, Kamil zrealizował swój projekt, który łączy precyzje, dokładność pomysł oraz innowację. Jednym z zadań DŚDS jest wspieranie oraz umożliwianie realizacji pomysłów i planów uczestników naszych zajęć. Cieszymy się efektami ich pracy i z dumą je prezentujemy.💛

Harmonogram na LISTOPAD 2025

W naszym ośrodku oprócz codziennych zajęć na pracowniach tematycznych organizowane są różnego rodzaju wydarzenia. Przedstawiamy harmonogram na listopad.

„Jesienne skarby z ogrodu”

Rozpoczynamy tydzień wspomnieniami z piątku, ponieważ właśnie wtedy w naszym DŚDS odbyły się warsztaty kulinarne „Jesienne skarby z ogrodu”. Uczestnicy zajęć brali udział w treningach zaradności życiowej i gospodarczych oraz uczyli się tworzyć pyszne i zdrowe musy owocowe.💛💚💛